قیمت آلو بخارا حسینی + پخش تولیدی عمده کارخانه

آلو بخارا حسینی به دلیل داشتن محتوای فیبر و آنتی اکسیدان بالا، یک میان وعده سالم در نظر گرفته می شوند و به هضم غذا کمک می کند.

آلو بخارا حسینی

آلو بخارا حسینی

آلو بخارا حسینی، نوعی میوه خشک است که از نوع شیرین و آبدار آلو به نام «آلو بخارا» (که از نظر علمی به آن Prunus domestica گفته می‌شود) تهیه می‌شود.

آلو بخارا که اصالتاً اهل آسیای مرکزی است، قدمتی طولانی دارد که به قرن ها قبل می رسد واعتقاد بر این است که منشا آن، شهر باستانی بخارا واقع در ازبکستان کنونی است.

کشت و خشک کردن این آلوها در امتداد جاده ابریشم انجام می شد و گسترش آنها به مناطق مختلف را تسهیل می کرد.

آلو خشک بخارا به طور معمول کوچک، گرد و چروکیده با رنگ بنفش مایل به قهوه ای تا سیاه است.

مشخصات آلو بخارا حسینی

مشخصات آلو بخارا حسینی

این محصول به دلیل انجام فرآیند خشک شدن، دارای بافت نرم و جویدنی است که رطوبت میوه از بین رفته است.

آلو بخارا به خاطر طعم شیرین و تند خود معروف است که اغلب به عنوان ترکیبی از ترشی و شیرینی طبیعی توصیف می شود.

آنها منبع خوبی از فیبر غذایی، ویتامین ها (مانند ویتامین K و ویتامین A) و مواد معدنی (مانند پتاسیم و مس) هستند و در آشپزی های مختلف اعم از غذاهای شیرین و شور بسیار استفاده می شود.

آنها در آشپزی خاورمیانه و مدیترانه رایج هستند، اغلب در خورش ها، دسرها و حتی به عنوان یک شیرین کننده طبیعی در غذاهای خاص استفاده می شوند.

خرید آلو بخارا حسینی

خرید آلو بخارا حسینی

هنگام خرید آلو بخارا حسینی، علائم کپک زدگی، تغییر رنگ یا بوی نامطبوع در آنها را بررسی کنید که این امر می تواند نشان دهنده کیفیت پایین یا نگهداری نامناسب باشد.

به دنبال آلوهایی باشید که نرم هستند اما خیلی خشک یا سفت نیستند، زیرا بافت ایده آل جویدنی و در عین حال کمی انعطاف پذیر است.

به دنبال آلوهایی با رنگ ثابت قهوه ای مایل به ارغوانی تا سیاه باشید، زیرا تغییرات رنگ ممکن است نشان دهنده خشک بودن یا خام بودن محصول باشد.

آلوهایی را انتخاب کنید که به خوبی در ظروف دربسته یا کیسه های قابل بسته بندی مجدد بسته بندی شده باشند تا طراوت را حفظ کرده و از جذب رطوبت جلوگیری کنند.

قیمت آلو بخارا حسینی + خرید و فروش

قیمت آلو بخارا حسینی + خرید و فروش

قیمت آلو بخارا حسینی در بازه ۱۷۰ هزار تومان الی ۲۲۰ هزار تومان به ازای هر کیلو گرم است.

روش های کار و فرآوری مربوط به برداشت و خشک کردن آلو می تواند به طور قابل توجهی بر قیمت ها تأثیر بگذارد و آلوهای دستچین شده و خشک شده در آفتاب اغلب کیفیت بالاتری دارند اما می توانند گرانتر باشند.

نوسانات عرضه به دلیل عواملی مانند شکست محصول مرتبط با آب و هوا یا افزایش تقاضا در فصول خاص می تواند بر قیمت ها تأثیر بگذارد و عرضه محدود می تواند منجر به افزایش قیمت شود.

آلوهای با کیفیت بالاتر که استانداردهای درجه بندی خاصی را برآورده می کنند ممکن است قیمت بالایی داشته باشند و این استانداردها بر اساس عواملی مانند اندازه، رنگ و میزان رطوبت است.

با خرید انواع آلو از سایت ما، می‌ توانید ضمن انجام خریدی آسان و سریع سوالات خود را از طریق تماس با کارشناسان در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *